Zdravý životný štýl

V súčasnom svete, kde sa od každého človeka vyžaduje to, aby podal vždy maximálny výkon, je zdravý životný štýl, psychohygiena, oddych a správna relaxácia neoddeliteľným aspektom života. Fyzický a psychický stav jedinca veľmi úzko medzi sebou súvisia a nemožno ich od seba odlučovať. Cieľom je dosiahnuť psychické i fyzické zdravie človeka. V pracovnom, ako i v súkromnom živote človeka je odpočinok a relax nevyhnutným zdrojom energie a človek tak predchádza príčinám vzniku takých negatívnych faktorov, ako sú napríklad únava, frustrácia či stres. Správnou relaxáciou a odpočinkom možno dospieť k vyváženému pracovnému i osobnému životu. Relaxácia predstavuje aktívne odburávanie svalového a psychického napätia. Vo väčšine prípadov je svalové napätie telesným prejavom stresu, čo má veľmi negatívny vplyv na psychické zdravie človeka. Ďalšou zložkou života, ktorá nemá pozitívny vplyv na človeka dnešnej doby je frustrácia a stres. Ak sú dlhodobou súčasťou života, ich časté pôsobenie môže vyvolať psychickú nerovnováhu, čo sa prejaví na zdraví človeka, jeho výkonnosti, ako i celkovej spokojnosti.

Neustále sa meniace prostredie, výdobytky technológií , vplyv globalizácie, stále väčšej konkurencie v podnikateľskom prostredí, zvyšujúci sa tlak na požiadavky a vedomostí ľudí, stále rýchlejšie a rýchlejšie životné tempo majú aj svoje tienisté stránky a my ľudia platíme za to krutú daň. ľudia sú poväčšine veľmi preťažení, stráca sa rovnováha medzi pracovným životom a súkromím, naše vzťahy s inými ľuďmi sú stále chudobnejšie a strácajú na význame, ľudia sú vystavovaní stále sa zvyšujúcemu tlaku na nich (či už zo strany zamestnávateľov, ako i prostredia ako takého), žijú v neistote. Čo myslíte? Je toto správna cesta k spokojnému a vyrovnanému životu? Určite nie“ Dôsledkom takéhoto spôsobu života sú psychické poruchy, pocity vyčerpania, nespokojnosť, demotivácia, znižovanie výkonnosti, únava. Čoraz častejšie sa v médiách, v každodenných rozhovoroch skloňujú témy ako: správna relaxácia, oddych zdravie, správna životospráva. Základným prvkom, ako dosiahnuť chuť do života, zabezpečiť úsmev ľuďom na perách, odstrániť únavu je dodržiavať zdravý životný štýl.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie