Regenerácia a oddych organizmu počas spánku na matracoch od e-MATRAC

Aktuálne ešte veľa ľudí spí na nie moc kvalitných matracoch, dôsledkom čoho sú bolesti chrbta a svalov, poruchy spánku, nadmerné potenie, únava. Na trhu môžeme nájsť veľa spoločností, a firiem, ktoré vyrábajú a predávajú matrace. Ich ponuka je taktiež široká: latexové matrace, penové matrace, matrace zo studenej alebo z lenivej peny, taštičkové, prípadne pružinové matrace. Človek by si mal uvedomiť, že matrac bude používať zhruba 8 rokov, preto by mal byť vyrobený z kvalitných materiálov. Niekoľko minútové skúšobné ležanie v kamenných predajniach síce niečo napovedia o tvrdosti matraca, avšak jeho kvalitu si týmto neotestujeme. Jestvuje však niekoľko erudovaných rád, ktoré nám pomôžu vybrať ten správny matrac pre nás a zaistia komfortné a zdravé spanie.

Správnym a kvalitným spánkom človek odstraňuje únavu a prispieva tak k dosiahnutiu zdravého životného štýlu, kedy má človek dostatok energie a radosti do života. Spánok sa tak stáva nesmierne dôležitým aspektom kvality života každého jednotlivca. Dlhodobým podceňovaním, respektíve nedostatkom kvalitného a dostatočného spánku dochádza k únave, vyčerpaniu, k napätiu, k podráždeniu, k zníženej koncentrácii v pozornosti, spomaleniu myšlienkových operácií a reakčných časov, čo pôsobí negatívne na kvalitu života ako takého. Veľmi často diskutovanou otázkou je aká by mala byť optimálna dĺžka oddychu človeka počas spánku. Je to veľmi individuálna záležitosť a nedá sa to aplikovať pre všetkých univerzálne. Deti potrebujú spánku viac ako dospelý človek. Podľa odborníkov by mali dospelí ľudia spať v priemere 7 – 9 hodín denne. Nadmerný odpočinok spaním je taktiež definovaný ako neoptimálny. Na dokonalý odpočinok počas spánku vplýva viacero faktorov. Medzi ten najdôležitejší môžeme zaradiť správny výber matraca. Veľa ľudí podceňujú tento fakt, že matrac ovplyvňuje spánok a zdravie človeka. Skúste sa zamyslieť: Koľko ľudí by sa dalo na beh maratónu bez tomu zodpovedajúcej obuvi? Alebo koľkí by plánovali výstup na Kilimandžáro bez horolezeckého výstroja? A teraz posledná otázka: Koľkí ľudia podceňujú kvalitu matraca snažiac sa ušetriť, respektíve tomuto výberu nevenujú veľkú pozornosť neuvedomujúc si, že prespia tretinu svojho života. Áno, čítate dobre. Tretinu svojho života. Predstavte si, že dobrý spánok Vám pomôže znížiť váhu, zlepšiť, pamäť, prípadne pomôcť k dlhšiemu životu. Čo by ste povedali na to? V nasledujúcich riadkoch uvádzame ešte zopár ozaj prekvapujúcich faktov, ktoré Vás môžu ozaj pri kúpe matraca ovplyvniť. Komfortný matrac môže zredukovať stres vo Vašom živote (kvalitný spánok uvoľňuje svalové napätie, ktoré je vytvorené stresom vo Vašom živote). Na Váš matrac môžete byť alergickí (aktuálne je čoraz viac a viac ľudí alergikmi, resp. astmatikmi, preto by ste to mali pri kúpe matraca zohľadniť). Nie je tvrdosť ako tvrdosť (tvrdosť/mäkkosť matraca môže byť pre každého individuálna v závislosti od fyzikálnych predispozícií jedinca, preto by ste pri kúpe matraca mali vyhľadať taký e-shop, ktorý Vám dokáže pri výbere matraca profesionálne poradiť).

Správnym riešením je kvalitne vybraný matrac, ktorý zabezpečí podporu pre telo počas spánku a dokonale sa prispôsobí tvarom a pohybu tela, tým sa zabezpečí kvalitná relaxácia, oddych, a uvoľnenie svalov počas spánku.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie